O Nas

Witaj!

Centrum dietetyczne Karolina Kryszkiewicz powstało z myślą o osobach, które poszukują pomocy w zakresie zmiany żywienia, stylu życia w sposób dla Was zrozumiały, empatyczny i skuteczny. Zajmujemy się indywidualnymi pacjentami dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą, ale niejednokrotnie problemy zdrowotne jednego członka rodziny wymagają zmiany podejścia całej rodziny, dlatego zajmujemy się również pracą z całą rodziną.  

Zanim przejdziesz dalej, zastanów się czy któreś z poniższych zdań dotyczy Ciebie?

„W teorii ja wiem co powinienem/ powinnam jeść, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić?”  
„Od nowego roku zaczynam ćwiczyć i przechodzę na dietę” 
„Ja się trzymam super w ciągu dnia, ale wieczorem…”  
„Gdybym tylko miała / miał czas na to”  
„Ja mu mówię i gotuję co trzeba, ale i tak idzie do sklepu po coś słodkiego”

Każdy z nas tak czasami mówi.
W teorii wszystko jest takie proste, prawda?

Wiemy, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie, żeby dokonać jakichkolwiek zmian.  

Zależy nam, żeby przekazywane zalecenia i porady nie były suchym zabiorem zakazów i nakazów, które wymagają wyrzeczeń i są dużym dyskomfortem. Słuchamy pacjentów, wspólnie przechodzimy przez zmiany, służymy wsparciem na każdym etapie, żeby problemy zdrowotne były zaopiekowanie skutecznie.  

Interdyscyplinarne podejście do zmian stylu życia jest kluczem do sukcesu dlatego ściśle współpracuję z Poradnią psychoterapeutyczną Assum Katarzyna Wójcik . 

Poznajmy się :

Mgr Karolina Kryszkiewicz 

Dietetyk, psychodietetyk, edukator żywieniowy, wykładowca, specjalista aktywności fizycznej i instruktor sportu.  

Ukończyłam kilka kierunków studiów : dietetykę na WSNS w Lublinie, Psychodietetykę na SWPS w Warszawie i Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W swojej pracy łączę wszystkie elementy, odpowiednio dostosowując je do oczekiwań i potrzeb pacjentów.  

Pracowałam w Centrum Zdrowia Dziecka z dziećmi z otyłością i cukrzyca typu II, prywatnej klinice medycznej POLMED, gdzie pracowałam głównie z pacjentami dorosłymi z różnymi chorobami, głównie cywilizacyjnymi, klinice Rehabilitacji Promotus.

Angażowałam się w wiele programów zdrowotnych, projektów edukacyjnych dla dorosłych, dzieci, kobiet w ciąży.  

Od lat jestem związana z Fundacją Medicover, gdzie pracowałam z dziećmi z nadmierną masa ciała  w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy typu II i chorób cywilizacyjnych Pozdro. Aktualnie koordynuję i wspieram programy zdrowotne zajmujące się diagnostyką i profilaktyką dzieci i dorosłych ( Elektroniczny System Medycyny Szkolnej, Gdańsk bez cukrzycy, Jedz z głową, Pozdro Wielkopolska i inne).  

Współpracuje także z Medicover w zakresie działań profilaktycznych- seminaria, warsztaty, poradnictwo dla klientów korporacyjnych w ramach corporate wellbeing.  

Prowadzę również prywatną praktykę- Poradnię dietetyczna Assum przy Puławskiej 140 lok 11, gdzie przyjmuję pacjentów dorosłych, dzieci i całe rodziny.  
Jako były sportowiec ( w podstawówce trenowałam pływanie) mam też szczególne zainteresowanie w zakresie żywienia sportowców. Współpracuję z młodymi sportowcami, klubami sportowymi w zakresie porad indywidualnych, wykładów. Wspieram trenerów w żywieniu okolotreningowym i w okresie startowym zawodników. 

Prywatnie jestem mamą wspaniałych córek, które jak każde dziecko mogłyby jeść tylko słodycze i spędzić pół dnia przed ekranem, ale z taką mama – nie mogą  Mój dom jest poligonem ćwiczeń dla wszystkich porad jakich udzielam w gabinecie 

Nic nie byłoby łatwe, gdyby nie mój mąż, który testuje i ocenia jadłospisy i zalecenia, które potem bezpieczne mogę zalecać pacjentom.

Jestem także instruktorem nurkowania, uprawiam wspinaczkę wysokogórska, mąż wyciąga mnie na żagle, więc siłą rzeczy uprawiam też żeglarstwo 

Sport jest obecny w moim życiu od zawsze i staram się zarażać pasją do aktywności swoich pacjentów.  

Katarzyna Wójcik

Psycholog |Psychoterapeuta

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS w Warszawie,  socjoterapeutą i psychoterapeutą dorosłych i młodzieży.

Pracuję z osobami, które borykają się z kryzysami życiowymi, trudnościami emocjonalnymi, depresją czy lękiem. Prowadzę również konsultacje dla osób, które dążą do samorozwoju i głębszej analizy własnej osoby – diagnostyka osobowości, inteligencji za pomocą testów.

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach poświęconych m.in. psychodynamicznego leczenia narcystycznych zaburzeń osobowości, , pracą z ofiarami traumy złożonej, systemowe interwencje rodzinne, zaburzenia lękowe u młodzieży, interwencje w sytuacjach nagłych – próby samobójcze, epizody psychotyczne oraz wielu innych.

Ukończyłam szkolenia w 4-letniej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej i 2 -letnim Studium Socjoterapi i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) i Polskiego Towarzystwa Psychodynamicznego (PTPd).

Od 2008 roku zajmuję się prowadzeniem psychodynamicznej psychoterapii osób dorosłych i młodzieży. Na co dzień pracuję jako psycholog w jednym z warszawskich liceów. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą (m.in.wychowawca i psycholog w domu dziecka; psycholog w szkołach podstawowych) oraz w pracy z osobami dorosłymi ( m.in. socjoterapeuta rodziców wychowanków domu dziecka; odbyłam również staż w szpitalu psychiatrycznym”Drewnica” w Ząbkach na oddziale psychiatrii ogólnej).

Pracuję pod regularną superwizją.

Moja praca jest moją pasją, dlatego stale się dokształcam – aktualnie doskonalę swoje kompetencje w Laboratorium Psychoedukacji,  gdzie uczęszczając do Szkoły Psychoterapii Par czerpię wiedzę z zajęć z tak znakomitymi psychologami jak prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro, Justyna Dąbrowska, Zofia Milska-Wrzosińska, Alina Naporowska czy Rafał Bornus.

W połowie roku 2019 uczestniczyłam w Grupie Otwarcia – intensywnym doświadczeniu grupowym o charakterze interpersonalnym, którego organizatorem od 1978 roku jest Laboratorium Psychoedukacji.

Sylwia Adamczewska

Psycholog | Psychoterapeuta

Z wykształcenia jestem psychologiem, absolwentką Instytutu Psychologii, Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. Uczestniczyłam w stażu w Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej w Centralnym Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi, gdzie pracowałam z młodzieżą oraz uczestniczyłam w konsultacjach rodzinnych pacjentów oddziału. Pracuję w poradni zdrowia psychicznego.

Pracuję psychoterapeutycznie i psychologicznie z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych, prowadząc psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży, a także psychoterapię par. Prowadzę konsultacje i terapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym. Pracę terapeutyczną superwizuję w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym u certyfikowanych psychoterapeutów i superwizorów. Jestem w trakcie certyfikacji w PTPPd.

Realizuję również program profilaktyczny dotyczący zapobiegania zaburzeniom depresyjnym wśród dzieci i młodzieży oraz w ramach w/w programu prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu umiejętności psychospołecznych.

W swojej pracy stosuję Kodeks Zasad Etycznych Psychoterapeuty.

Poradnia dietetyczna Warszawa Mokotów

Przyjmujemy pacjentów stacjonarnie i online

Warszawa – Mokotów, ul. Puławska 140 lok 11